HomeДЕНЕШНАСветСе сруши авион по удар во птица – тројца загинати

Се сруши авион по удар во птица – тројца загинати

avion

Тројца француски државјани загинаа кога мал авион во кој се наоѓале се урнал при наводен судар со голема птица во северна Шпанија. Владата на регионот Навара соопшти дека двајца мажи и една жена загинале вчера, кога авионот паднал на мала парцела меѓу две куќи во местото Арбис. Во соопштението се наведува дека еден очевидец раскажал дека авионот се судрил со голема птица пред да падне. Авионот летал на релација Португалија-Франција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com