HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСе запали возило кај Страцин, сообраќајот во прекин

Се запали возило кај Страцин, сообраќајот во прекин

zapaleno vozilo

Патничко моторно возило се запалило на магистралниот пат А2 во близина на селото Страцин, соопштуваат од АМСМ. Сообраќајот на овој пат е во прекин. Од Министерството за внатрешни работи се уште нема информации дали има повредени или загинати лица и што точно се случило. Повеќе детали во текот на денот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com