HomeДЕНЕШНАПолитикаСДСМ со сомнежи за Диво Насеље, ВМРО обвини за антидржавност

СДСМ со сомнежи за Диво Насеље, ВМРО обвини за антидржавност

divo nasele

СДСМ упати критики кон актуелната власт за лошото справување со терористичката група која успеа да влезе на територија на Република Македонија и да изврши крвав напад во кумановско Диво Насеље, најавувајќи дека јавноста наскоро ќе ја дознае вистината.

zaev3divonaselje

Од ВМРО-ДПМНЕ пак, обвинија дека СДСМ никогаш не оддала почит кон загинатите осум припадници на полициски сили и дека Заев и Спасовски следниот ден по нападот се сликале и смешкале на несоодветен начин.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com