HomeАНТИСТРЕСЖуркиСветската ѕвезда Џош Стоун со „интимен“ концерт во Скопје – Еве колку ќе чини влезницата

Светската ѕвезда Џош Стоун со „интимен“ концерт во Скопје – Еве колку ќе чини влезницата

jos-stone

Големата музичка ѕвезда Џош Стоун доаѓа на ексклузивен интимен концерт во Скопје. Пејачката со моќен вокал ќе настапи со целосниот состав на својот бенд во Дансинг салата на МКЦ, на 14 октомври на полноќ. Концертот ќе биде дел од 35-от Скопски џез фестивал, а организаторите најавија дека во продажба ќе бидат пуштени само 900 билети по цена од 1500 денари, што значи дека само најсреќните ќе стигнат до влезници. Продажбата на билетите стартува следната недела, поточно во четврток на пладе.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com