HomeФЕР ПЛЕЈРакометРК Металург и оваа сезона дел од Лигата на шампиони

РК Металург и оваа сезона дел од Лигата на шампиони

metalurg

Обновениот тим на Металург ќе има шанси да ги покаже своите капацитети откако лигата на шампиони му даде шанса да биде дел од елитата преку вајлд карта. Македонија има право на еден директен учесник во ЛШ и тоа е шампионот Вардард, а сега како и во минатите години уште еден тим може да се квалификува.
Металург ќе игра во пошироките групи Ц или Д каде ќе има поголем број на противници отколку повластените групи каде се сместени фаворитите според новиот систем на натпреварување.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com