HomeДЕНЕШНАСветРакетен напад врз аеродромот во Дијарбекир, патниците безбедни

Ракетен напад врз аеродромот во Дијарбекир, патниците безбедни

dijarbekir napad aerodrom

Турските власти соопштуваат за нов ракетен напад врз аеродромот во Дијарбекир при што бил гаѓан полицискиот пункт, а нема никакви информации за униформирани или пак цивилни жртви. Патниците се на безбедно, додека пак летовите се откажани. Се верува дека зад нападот стои курдската бунтовничка организација ПКК.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com