HomeДЕНЕШНАСветПутин со Национална гарда ќе се штити од терористи

Путин со Национална гарда ќе се штити од терористи

putin garda

Владимир Путин како врховен командант на Русија предложи формирање на Национална гарда и министерството за одбрана ќе ја реализира идејата. Националната гарда ќе одговара пред извршната власт на Руската Федерација, а ќе биде формирана од припадници на повеќе безбедносни служби и ќе има задача да реагира при терористички напади за одбрана на клучни државни институции, политичари и ВИП личности, како да и асистира на тајната служба ФСБ во чување на границите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com