HomeДЕНЕШНАСветПутин му го честиташе роденденот на Обама

Путин му го честиташе роденденот на Обама

putin i obama 2

Претседателот на Русија Владимир Путин упати честитки до претседателот на САД Барак Обама по повод неговиот 55 роденден, пренесе прес-секретарот на претседателот на Русија Димитриј Песков. Одговарајќи на прашањето дали претседателот на Русија му го честитал 55 роденден на Обама, Песков изјавил: Да, претседателот испрати честитка“, пренесуваат медиумите.

Putin-i-Obama

Песков за медиумите исто така истакна дека телефонски разговор меѓу двајцата претседатели не бил планиран.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com