HomeРЕФЛЕКТОРМузикаПристигна спотот за новата верзија од песната „Where Is the Love“

Пристигна спотот за новата верзија од песната „Where Is the Love“

bep-wheresthelove

Големиот хит на групата „The Black Eyed Peas“, „Where Is the Love“ објавен во 2013, а 13 години подоцна добива нова верзија, за жал, поради тажни причини- борбата против вооруженото насилство. Пристигна и спот во кој учествуваат голем број на светски познати лица. Во новиот спот за оваа песна „The Black Eyed Peas“ соработуваат со Мери Џеј Блајџ, Тори Кели, Никол Шерзингер, Ашер и Џастин Тимберлејк.

За снимањето на овој спот помогнале многу луѓе меѓу кои се наоѓаат и лица од семејствата на Алдон Стерлинг и Филандо Кастиља, двајца Афроамериканци кои починале после полициска бруталност. Покрај нив, спотот со свое појавување го поддржаа и Џејден Смит, Ејсеп, Роки, Кендал, Џенер, Ванеса Хаџинс, моделот Вини Харлоу и многу други.

Видео-спотот испраќа силна порака и потсетува дека сме далеку од совршен свет.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com