HomeРЕФЛЕКТОРТеатарПретставата „Три сестри“ ќе биде изведена во Велес

Претставата „Три сестри“ ќе биде изведена во Велес

tri sestri

 

Театарот од Врање утревечер ќе гостува во Велес. Претставата наречена „Три сестри“, во режија на Трајче Ѓорѓиев  ќе биде изведена во театарот „Џинот“. Претставата премиерно е изведена лани на крајот од октомври. „Три сестри“ во која играат актерите: Милена Стошиќ, Радмила Ѓорѓевиќ, Жетица Дејановиќ, Марко Петричевиќ, Александар Михајловиќ е приказна за стремежот за подобро утре.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com