HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПретепан жител на Центар Жупа, тројца дебарчани се приведени

Претепан жител на Центар Жупа, тројца дебарчани се приведени

policija-2

Инцидентот се случил вчера попладне околу 13 часот, во општина Центар Жупа, додека педесет и седумгодишниот жител на оваа општина седел на тераса од ресторан.

Тројцата дебарчани дошле со автомобил „голф 4“, почнале да го удираат со тврди предмети по главата и телото, по што нападнатиот паднал во бессознание.

Потоа го ставиле во багажникот од патничкото возило и го однеле покрај брегот на Дебарско Езеро, каде повторно го тепале и го оставиле.

Повредениот од страна на полициски службеници е пронајден со видливи повреди по главата и целото тело.

Во ПС – Дебар приведени се горенаведените лица, за настанот известен е јавен обвинител. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com