HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПрегазен маж на пешачки на „Теодосиј Гологанов“

Прегазен маж на пешачки на „Теодосиј Гологанов“

soobrakajka teodosij gologanov

Утринава повозрасен маж бил прегазен на пешачки премин на булеварот „Теодосиј Гологанов“. Според сведочењата во него удрило возило „киа“ со скопски регистарски таблички кое се движело со голема брзина. Итната медицинска помош не можела да направи ништо друго освен да ја констатира смртта, а увид има извршено и полицијата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com