HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПолицајци се борат за живот – нападнати од во Тетово

Полицајци се борат за живот – нападнати од во Тетово

tetovo1novo

Официјално тројца полицајци се повредени откако биле нападнати од Тетовец додека се обидувале да го приведат неговиот син. Кога човекот видел дека полицајците се дојдени по неговиот син, земал метална шипка и почнал да ги удира. Се претпоставува дека уште неколку лица се вклучике во инцидентот. Со тешки повреди завршија полицајците
Р.Х. и В.А. и со возило на брза помош се префрлени на клиниките во Скопје, додека полицаецот С.С е пуштен на домашно лекување.
tetovonovo

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com