HomeДЕНЕШНАРегионПолитичари, водители, естрадни лица… „паднаа“ со дрога во Тиват

Политичари, водители, естрадни лица… „паднаа“ со дрога во Тиват

ema-zeljka-marko-caca-foto-printscreen-fb-1471592862-973399ukm67i67i76

Во голема полициска акција во Тиват паднаа водители, пејачи, естрадни лица, политичари, кои биле фатени со дрога. Во акцијата бил пронајден кокаин во гаќичките на Ема Духиќ, со која биле хрватскиот водител Марко Лушиќ, Вана Симиќ, Жељко Роловиќ и Александра Радојевиќ.

Вана Симиќ е политичарка во Босна, која контактирала со медиумите, признала дека е во Тиват, но не и дека е уапсена.

– Таа дрога не беше за продажба ниту некаква нелегална трговија, се бранел адвокатот на Ема.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com