HomeДЕНЕШНАРепубликаПозитивен старт на новата недела, еве какво време не очекува

Позитивен старт на новата недела, еве какво време не очекува

soncevo prolet2

Понеделнички новата работна недела ќе почне позитивно со стабилни временски прилики, но со мала облачност во текот на целиот ден која ќе се обиде да го засени топлото сонце. Наутро ќе имаме температури до 9 степени со послаб ветер од северозападен правец. Потоа сончевите периоди ќе се зголемуваат за максимални 20 степени како републички просек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com