HomeДЕНЕШНАСветПипа Мидлтон, сестрата на британската принцеза, со уште една кралска свадба

Пипа Мидлтон, сестрата на британската принцеза, со уште една кралска свадба

Pippa-Middleton-Engaged-598x391

Пипа Мидлтон која еден период успеа да ја надмине и британската принцеза, нејзината сестра Кејт, сега повторно е во фокусот на таблоидите откако се дозна дека се свршила со милионерот Џејмс Метјуз.

kate-pippa

Можеби нејзината свадба нема да биде „кралска“ како на Кејт, но сигурно таблоидите од „Островот“ и овој пат ќе направат голема фама околу елегантна дама која веќе ја сметаат за дел од британската елита и благородништво иако нема сина крв.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com