HomeДЕНЕШНАПолитика„Отпорашите“ на пладне ќе го блокираат сообраќајот

„Отпорашите“ на пладне ќе го блокираат сообраќајот

protesti vlada

Со методи кои еднаш се обиде да ги постави Бранко Црвенковски ќе се шири отпорот на „Шарената револуција“ со тоа што најавено е дека денеска на пладне демонстранти ќе блокираат неколку скопски булевари за закочување на сообраќајот и целосен хаос.

Можеби блокирањето на „шарените“ им изгледа како совршен метод за граѓански револт, но животот во главниот град не почнува и завршува со протестите кои и онака по 18 часот предизвикуваат доволно блокади и секој го избегнува централното градско подрачје за да не заглави низ гужвите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com