HomeАНТИСТРЕСПатувањеОва е најдобрата авиокомпанија во светот за 2016 година

Ова е најдобрата авиокомпанија во светот за 2016 година

emirati 1

Според резултатите од истражувањето кое го спроведе компанијата „Скајтрекс“, „Емирати“ се прогласени за најдобра авиокомпанија на светот за 2016 година. На компанијата со седиште во Дубаи наградата и беше врачена во вторникот, за време на церемонијата во рамките на настанот „Farnborough Airshow“.

Ова е четврти пат во последните 15 години „Емирати“ да биде добитник на оваа престижна награда. Последен пат тоа се случило во 2013 година, а минатата година на врвот на листата се најде компанијата „Катар Ервејс“. Со флота од 250 широкотрупни авиони, „Емирати“ претставуваат најголемата меѓународна авиокомпанија во светот. Титулата најдобра авиокомпанија во Европа и припадна на „Туркиш ерлајнс“.

emirati 2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com