HomeГИГА БАЈТСмартфонОбјавени првите реклами од новиот HTC 10

Објавени првите реклами од новиот HTC 10

HTC-10-Renders-KK-10

Силната конкуренција на пазарот на паметни телефони со сигурност им создава притисок на мобилните гиганти. HTC10 е новата надеж на компанијата да се издигне над веќе добро познатите и веќе пробиени смартфони. Овој пат HTC се надева дека ќе ги привлече купувачите со својот одличен 5,2 инчен екран и алуминиумско куќиште, моќни перформанси и драстично подобрена 12 мегапикселна камера, аспект кој досега беше слаба страна на компанијата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com