HomeДЕНЕШНАСветОбама ќе го постети Сендерс дека изборите не се реално шоу

Обама ќе го постети Сендерс дека изборите не се реално шоу

obama i bernie

Иако Хилари Клинтон ги доби потребните делегати од првичните избори за добивање на номинацијата, Берни Сендерс се уште не го прифаќа поразот и најави дека ќе оди до крај борејќи се на партиската конвенција на демократите.

Затоа ќе интервенира и Барак Обама кој ќе се сретне со Сендерс пред последните прелиминарни избори во Вашинтон и ќе му порача да работи заедно за поразување на Доналд Трамп на генералните избори во ноември. Претседателската трка не е реално шоу и сега на демократската партија и треба силен кандидат кој ќе му се спротистави на Трамп кој веќе ја доби номинацијата кај републиканците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com