HomeРЕФЛЕКТОРМузикаНовиот албум на Лејди Гага излегува на 21 октомври

Новиот албум на Лејди Гага излегува на 21 октомври

lady-gaga-real-name

Новиот албум на американската поп ѕвезда ќе биде објавен ан 21 октомври, откри Лејди Гага во едно интервју и додаде дека новиот албум е посветен на нејзината тетка, која починала во 1974 година. Од таа причина албумот на Гага го носи и називот „Joanne“. Во интервјуто за радио-емисијата на „Би-би-си“ го откри датумот на објавување на новиот албум, а во интервјуто со Зејн Лоу истакна дека ќе го заврши во следните 48 часа, како и тоа дека соработувала со текстопосиецот Хилари Линдзи.

lejdi-gaga-f2

Се работи за првиот албум на поп ѕвезда од 2013 година, кога го објави не толку успешниот „Armpop“. Моментално на новиот „Joanne“ се наоѓаат 12 песни, а пејачката истакна дека можеби ќе има 11, а на продолжената верзија 14 песни.

lejdi-gaga-f3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com