HomeДЕНЕШНАСветНова тревога во Ница – полицијата пронајде уште еден камион со експлозив

Нова тревога во Ница – полицијата пронајде уште еден камион со експлозив

nica-naslovna-650x396

Француските специјални сили на автопатот близу Ница пронашле камион полн со експлозив, јавија локалните медиуми.

Специјалците го деактивирале експлозивот, а поради тоа евакуирани се двете згради во близина.

Како што јавуваат светските медиуми, камионот бил паркиран неколку стотини метри од стан кој бил мета на рација, по терористичкиот напад кој се случи во четвртокот вечерта, во кој загинаа 84 лица.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com