HomeДЕНЕШНАСветНова експлозија во Истанбул, четворица се повредени

Нова експлозија во Истанбул, четворица се повредени

2016-04-18T180121Z_1031960859_GF10000387156_RTRMADP_3_-ISRAEL-PALESTINIANS-BLAST

Најмалку четири лица биле повредени доцна синоќа при експлозија во Истанбул. Според медиумите, експлозивната направа била поставена на автомобил паркиран на надвозник во истанбулската област Малтепе.

Повредените биле хоспитализирани и се во сериозна состојба. Безбедносните сили го блокирале мостот за движење веднаш по силната експлозија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com