HomeФЕР ПЛЕЈФудбалНа денешен ден- Првиот професионален гол на Герет Бејл, и тоа каков! (ВИДЕО)

На денешен ден- Првиот професионален гол на Герет Бејл, и тоа каков! (ВИДЕО)

Geret Bejl

Погледнете го фантастичниот погодок кој го постигна Герет Бејл на денешен ден пред точно десет години во дресот на Саутемптон, а тоа беше и неговиот прв професинален погодок во кариерата. Тоа се случи на натпреварот против Дерби Каунти.

Во продолжение уживајте во одличниот погодок на Бејл, по кој веќе никој не се сомневаше во неговите способности.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com