HomeДЕНЕШНАСветНапад во аквапарк во Токио, избодени осум девојчиња

Напад во аквапарк во Токио, избодени осум девојчиња

japonija

Непознат сторител денеска со ладно оружје ранил најмалку осум лица во јапонскиот аквапарк „Токио самерленд“, што се наоѓа во предградие на престолнината, пренесе ТАСС. Сите поврдени лица се девојчиња на возраст меѓу 19 и 21 години. Тие се хоспитализирани со лесни телесни повреди.

Во моментов нема податоци за извршителот, кој незабележено им ги нанел раните на девојките кои се капеле во базените.

Аквапаркот е меѓу најголемите во земјата и работи од 1970 година. Секој ден во него доаѓаат стотици посетители, а во деновите на викендот нивниот број значително се зголемува.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com