HomeАНТИСТРЕСШтосноНад Сибир се појавил облак во облик на нуклеарна печурка! (ФОТО)

Над Сибир се појавил облак во облик на нуклеарна печурка! (ФОТО)

Pecurka,-foto-3

Голем облак во облик на печурка, кој наликува на нуклеарна експлозија, се појавил над сибирската област Кемерово, предизвикувајќи паника меѓу локалните жители. Како што пренесуваат тамошните медиуми, редок и застрашувачки поглед предизвикал загриженост меѓу мештаните кои сомневаат дека облакок се појавил како последица на експлозија која се слиучила во еден од многубројните рудници за јаглен во областа Кузбас.

Pecurka,-foto-1

Припадниците на службите за итна интервенција се обиделе да ги смират жителите со тврдење дека станува збор за „обичен дождовен облак кој случајно се формирал во облик на печурка“.

Pecurka,-foto-2

„Не е пријавена никаква несреќа ниту пожар“, изјавиле за прес службите локалните итни служби.

Pecurka,-foto-4

Инаку, овој феномен можел да се види од различни делови од градот Кузбас.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com