HomeРЕФЛЕКТОРМузикаМузиката од филмот „Suicide squad“ го освои врвот на светските топ листи!

Музиката од филмот „Suicide squad“ го освои врвот на светските топ листи!

suicide_sqaud_margot_robbie_still_h_2016_0

Покрај тоа што филмот „Suicide squad“ забележа огромен успех, заработувајќи огромна сума на пари преку своето прикажување насекаде ширум кино-салите во светот, сега може да се пофали и со уште едно големо достигнување, но во светот на музиката. Соработката на Скрилекс и раперот Рик Рос доведе до остварување на мумерата „Purple Lamborghini“, а таа се најде на првото место на неделната листа на „Billboard 200 chart“.

Според податоците на агенцијата „Нилсен“, песната биле продадена во нешто повеќе од 182.000 примероци. На оваа листа на второто место се најде канадскиот рапер Дрејк со 73.000 продадени нумери за оваа недела, додека третата позиција му припадна на албумот „Unleashed“, од рок бендот „Скилет“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com