HomeДЕНЕШНАСветМосква: Спречен терористички напад во Крим, Киев демантира

Москва: Спречен терористички напад во Крим, Киев демантира

FSB-officer

Руската федерална служба за безбедност соопшти дека спречила терористички напад на Крим кој го организирала известувачката агенција на украинското Министерство за одбрана, што Киев веднаш го демантираше. Како што пренесоа руските медиуми, ФСБ објавила дека тоа се случило на 8 август и дека во конфликт животот го загубиле ден припадник на таа служба и еден руски војник.

„Државјаните на Русија и Украина кои помагале во подготовките на овие терористички напади се уапсени. Тие моментално даваат изјава во која тоа го признаваат“, пренесе „Тас“. Во Киев овие шпекулации беа демантирани од страна на портпаролот на украинската воена известувачка служба.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com