HomeДЕНЕШНАСкопјеМногу сообраќајки за едно деноноќие, едно лице потешко повредено

Многу сообраќајки за едно деноноќие, едно лице потешко повредено

soobrakajka

Вчерашниот ден во Скопје се случиле 12 сообраќајни несреќи во кои шест лица се повредни, а едно се стекнало со потешки телесни повреди. Сообраќајната полиција според извештајот на МВР имала доста работа бидејќи се изречени околу 70 казни на возачи за непочитување на одредената брзина, неносење појас и за возење во алкохолизирана состојба, а казнети се и петмина пешаци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com