HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Топло, но со подносливи температури

Метео: Топло, но со подносливи температури

soncevo vreme

Вториот ден од работната недела ќе помине во знакот на топлото време, но со подносливи температури кои во просек ќе се движат до 32 степени. Денес, не се предвидени метеоролошки нестабилности и не се очекува сонцето да биде нарушено со облаци или пак врнежи од дожд.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com