HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Стабилизирање со малa облачност и повеќе сонце

Метео: Стабилизирање со малa облачност и повеќе сонце

meteo soncevo so oblaci prolet

Врнежите од дожд барем во последниот слободен ден од оваа седмица ќе не поштедат со тоа што ќе дојде до стабилизирање на временските услови за мала облачност, а повеќе сонце. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 33 Целзиусови степени. Во Скопје ќе има слични услови со тоа што ветерот ќе биде засилен, а максималната температура ќе достигне 27 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com