HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Променливо со послаби врнежи од дожд

Метео: Променливо со послаби врнежи од дожд

dozd sonce vinozito

Временските прилики се подобруваат и денес освен послаби врнежи од дожд кои се очекуваат во попладневните часови ќе имаме претежно сончево време со периодична облачност. Утринските температури ќе се движат од 18 до 22, додека пак максималните ќе достигнат 30 степени. Ќе дува умерен ветер кој ќе се засили попладне.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com