HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Пониски температури со променливо време

Метео: Пониски температури со променливо време

delumno oblacno

Во текот на денешниот ден ќе видиме мала промена на времето кое ќе се менува од сончево во облачно, но засега без посериозни најави за дожд или дестабилизации. Максималната дневна температура ќе достигне републички просек од 28 степени, a утрото ќе биде нешто посвежо со 15 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com