HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: Повремена облачност и дестабилизирање попладне

МЕТЕО: Повремена облачност и дестабилизирање попладне

meteo soncevo so oblaci prolet

Метеоролозите ги даваат првите прогнози за влошување на временските прилики кои во текот на денешниот ден нема да бидат премногу изразени бидејќи ќе се задржи силното сонце и високите температури. Во западните и северните делови од републиката ќе се прошири облачноста со појава на локални дождови и засилување на ветерот. Дневната температура ќе достигне максимални 29 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com