HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Малку облаци, малку сонце, попладне нестабилност

Метео: Малку облаци, малку сонце, попладне нестабилност

oblacno1

Времето денес во Македонија ќе биде повторно променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура од од 11 до 17 , а максималната ќе се движи од 24 до 29 степени.

Во Скопје не очекува слично променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

Од вторник ќе настапи стабилизирање на времето по што следува период на стабилно и суво време со постепен благ пораст на дневната температура.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com