HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Конечно сонце и прекин на дождот

Метео: Конечно сонце и прекин на дождот

soncevo prolet

Барем последниот ден од неделата ќе го поминеме во многу помирно и постабилно време кога дождовите конечно ќе прекинат, а и покрај малата облачност че се врати сонцето. Затоа во текот на денот максималната температура ќе достигне 23 степени, додека пак утрото ќе биде стабилно со позитивни температури.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com