HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Какво време нè очекува викендов?

МЕТЕО: Какво време нè очекува викендов?

vreme 3

Времето денеска ќе биде релативно сончево, со мала облачност во попладневните часови. Можност за врнежи ќе има само на планините во северниот регион, пред се во осоговијата, како и на јужниот дел. Максималната температура ќе се движи меѓу 20°С и 24°С во котлините, западниот и северниот крај, додека на југ максималната температура ќе достигне до 27°С.

В недела променливо облачно, со ведро утро и можност за  повремени локални врнежи од дожд во северниот и западниот крај, како и во планинскиот дел долж јужната граница во попладневните часови. Температурата, во однос на саботниот ден,  ќе биде само за околу 1°С пониска.

извор: метеопро.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com