HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: За нијанса потопло, но со облачни периоди

Метео: За нијанса потопло, но со облачни периоди

soncevo lisja suma2

Денешниот ден ќе биде за нијанса потопол бидејќи максимумот ќе биде поставен на 34 степени, но во текот на попладнето ќе се јави и мала облачност за променливо време. Утрото ќе има доста високи температури од 17 до 23 степени. Врнежи од дожд засега не се предвидени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com