HomeФЕР ПЛЕЈФудбалМеси рекорден стрелец, Аргентина во финале

Меси рекорден стрелец, Аргентина во финале

mesi argentina

Селекцијата на Аргентина ќе игра во финалето на Копа Америка откако ја совлада домашната репрезентација на САД со 4:0. Лионел Меси со прекрасен гол од слободен удар стана најдобриот стрелец на Аргентина сега со рекордни 55 погодоци или еден повеќе од Батистута.

copa-america-argentina

За убедливата победа по два пати стрелаше Игуаин и еднаш Лавеци. Аргентина во финалето на Копа Америка ќе го чека победникот од дуелот Колумбија и Чиле.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com