HomeДЕНЕШНАРегионЕдногодишно бебе жртва на семејно насилство?

Едногодишно бебе жртва на семејно насилство?

0e16edac4f8bb5a61

 

Вчера вечерта околу 21 часот едногодишно бебе било примено во детската клиника во Белград со лоши и тешки изгореници на стапалата, споделуваат српските медиуми. Девојчето е родено минатата година, а на клиника го донела мајката.

Лекарите шокирани во истиот момент повикале полиција кога виделе дека бебето се здобило со тешки повреди. На сослушувањето мајката изјавила дека бебето само го повлекло лонецот со врелата вода.

Сега за сега ништо не се знае, истрагата е во тек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com