HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМалолетник повредил девојка со клешти, па потоа избодел момче со нож

Малолетник повредил девојка со клешти, па потоа избодел момче со нож

policiska-lenta-02-3-_1

Крвава драма се одвивала синоќа во Крива Паланка каде шестнаесет годишно момче се обидело да усмрти двјца сораѓани од кои осумнаесет годишна девојка и едно момче. Малолетникот ја нападнал со клешти девојката со која претходно се скарал. Девојката од ударите била повредена во главата. Малолетникот, по овој инцидент, со нож го нападнал и дваесет и петгодишниот А.А. кој бил двапати прободен во колкот. На повредените им била укажана лекарска помош и пуштени се на домашно лекување. Двата случаи биле пријавени во полициската станица во Крива Паланка. Околу полноќ, малолетникот бил приведен и по разговорот е пуштен на слобода. Од полицијата информираат дека против шеснаесетгодишникот ќе биде поднесена кривична пријава за убиство во обид. (

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com