HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМакедонци уапсени во Србија со полна перница екстази

Македонци уапсени во Србија со полна перница екстази

droga-pernica1-640x362

Во автобус со швајцарски регистарски таблички, српската полиција на граничниот премин Харгош, заплени 519 грама опојни дроги сокриени во перница. Автобусот патувал на релација Прешево-Келн.

Купишта од зелени и бели таблети уредно спаковани во два пакети. Пакетите биле скриени во перница несомнително сместена во просторот за личен багаж во патничкиот простор на автобусот.
droga-pernica-640x426
Сопствениците на екстазите се државјани на Република Македонија, станува збор за лицето А.Ф (51) и А.А (26) се уапсени и задржани во полицијата, по што со кривична пријава ќе бидат спроведени на Вишото јавно обвинителство во Суботица.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com