HomeФЕР ПЛЕЈФудбалМакедонски репрезентативец направи трансфер во Серија А!

Македонски репрезентативец направи трансфер во Серија А!

30347-nestorovski-1

Репрезентативецот на Македонската фудбалска селекција, Илија Несторовски направи трансфер во италијанската Серија А, односно во клубот на Палермо. Несторовски ја доби својата работна виза во Италија и го официјализираше трансферот. Несторовски со Палермо потпиша уште во јануари оваа година, но ја заврши сезоната со Интер Запрешиќ по што се пресели во италијанскиот клуб.

И покрај тоа, се уште постоеја дилеми околу тоа дали Несторовски ќе добие работна виза во Италија и дали ќе може да настапува за Палермо, но трансферот денес и официјално беше потврден од италијанската Серија А. Сега Несторовски ќе може да биде на располагање на тренерот и за официјални натпревари, па наскоро се очекува и негов деби настап во новиот клуб.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com