HomeФЕР ПЛЕЈРакометЛино Червар конечно ќе ја предводи црвено-жолтата ракометна чета

Лино Червар конечно ќе ја предводи црвено-жолтата ракометна чета

lino cervar

Хрватскиот стратег Лино Червар конечно ќе го превземе кормилото на македонската машка ракометна репрезентација откако РФМ му понуди договор чии детали се уште не се познати.

Червар како долгогодишен тренер на РК Металург има одлични познавања за состојбата на македонскиот ракомет и беше фаворит за превземање на селекторската позиција. Првиот поголем предизвик ќе бидат квалификациите за наредното Светско првенство во ракомет.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com