HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЛига Европа: Избран идеалниот тим за првото коло!

Лига Европа: Избран идеалниот тим за првото коло!

slika640467632020150917112628

На официјалниот Твитер профил на УЕФА Лига Европа беше објавена фотографија од „идеалните 11“ од првото коло на ова натпреварување. Идеалниот тим е замислен да биде во формација од 4-3-3, а интересно е тоа што ниеден клуб нема повеќе од еден претставник.

Во прилог погледнете го тимот од 11 фудбалери кои прикажаа најмногу во првото коло Лига Европа според администраторите на сајтот на УЕФА.

ueltotwmd1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com