HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаЛеле што направивме – Илиевски се враќа во Македонија

Леле што направивме – Илиевски се враќа во Македонија

epa02898224 FYROM's Vlado Ilievski (R) tries to pass Tuukka Kotti of Finland during the preliminary round match between The Former Yugoslav Republic of Macedonia and Finland at the EuroBasket 2011 in Alytus, Lithuania on 04 September 2011.  EPA/ARMANDO BABANI

Поранешниот македонски репрезентативец Владо Илиевски по 15 години повторно се врати во Македонија, потпишувајќи за екипата на Работнички. Изминатата сезона Илиевски настапуваше за италијанска Орландина, но по истекувањето на договорот стана слободен играч. Искусниот организатор на играта веќе неколку дена тренираше во „Градски Парк“ и се реши денес да потпише за нашиот најтрофеен кошаркарски клуб.

Така Марин Докузовски на располагање сега ќе има уште еден ветеран во своите редови и тоа како искусне по Ѓорѓи Чековски, Диме Тасовски, Димитар Мираковски, ростер со кој и тоа како Работнички сезонава ќе биде конкурентен тим.

mkd-282351

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com