HomeДЕНЕШНАПолитикаКуќен притвор за битолскиот градоначалник

Куќен притвор за битолскиот градоначалник

vladimir taleski]

Куќен протвор за битолскиот градоначалник. По жалбите на специјалното јавно обвинителство, кривичниот совет му одреди куќен притвор на битолскиот градоначалник, Владимир Талевски. Тој не смее да го напушти домот, а неговото присуство ќе го проверуваат полицајци од битолската полиција. Талевски беше првоосомничен во случајот „Транспортер“.

СЈО бараше притвор, а неговите адвокати слобода по што и двете странки ја обжалија првичната одлука со која му беше одземен пасошот. Доцна попладневно кривичниот совет ја соопшти новата одлука куќен притвор за Талевски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com