HomeДЕНЕШНАРепубликаКучи: Да се солидаризираме и да бидеме едно во вакви моменти

Кучи: Да се солидаризираме и да бидеме едно во вакви моменти

nevreme kuci

Министерот за економија Дритон Кучи беше излезен со екипите за спасување во општина Гази Баба во најкритичните населени места кои беа погодени од невремето со силни врнежи од дожд и насипи од кал и шут. Тој повика на солидарност и заеднички да им се помогне на сите граѓани. Потенцираше ако нешто добро може да излезе од ова невреме тогаш тоа е сплотеноста.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com