HomeАНТИСТРЕСШтосноКуче открило повеќе од еден милион евра во багажник од автомобил!

Куче открило повеќе од еден милион евра во багажник од автомобил!

pari 1

Полицијата во Амстердам запленила повеќе од 1.3 милиони евра скриени во багажник од автомобил благодарејќи на острото сетило за мирис на тренирано полициско куче. Возилото било сопрено на улицата Борнеолан, а полициското куче, чија специјалност била откривање на банкноти, парите ги открил во таен дел под резервната гума.

pari 2

Полицијата соопштила дека уапсила тројца албански државјани, односно двајца мажи и една жена, меѓу кои и возачот на сопреното возило, осомничени за трговија со дрога и перење на пари. Во рамките на истата истрага, полицијата открила 13 килограми кокаин за време на претресот на една куќа во Амстердам.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com