HomeРЕФЛЕКТОРФилмКритичарите оценија, ова се најдобрите серии во 2016 година!

Критичарите оценија, ова се најдобрите серии во 2016 година!

139932964857a70afbe931a388993988_v4_big

Здружението на телевизиски критичари во САД ги објави победниците на 32 „TCA“ награди. Секоја година група на ТВ критичари од најугледните медиуми, номинира и гласа серии и актери кои нудат најдобра забава преку малите екрани. Оваа година, првото место го освои серијата „The People v. O.J. Simpson: American Crime Story“, но беа прогласени и победници во многу други категории.

Во продолжение ви ја претставуваме комплетната листа:

Серија на годината: “The People v. O.J. Simpson: American Crime Story” (FX)

Други номинирани:

“The Americans” (FX)
“Fargo” (FX)
“Game of thrones” (HBO)
“Making a Murderer” (Netflix)
“Mr. Robot” (USA Network)
“UnREAL” (Lifetime)

Најдобра телевизиска драма: “The Americans” (FX)

Други номинирани:

“Better Call Saul” (AMC)
“Game of thrones” (HBO)
“The Leftovers” (HBO)
“Mr. Robot” (USA Network)
“UnREAL” (Lifetime)

Најдобра комедија: “Black-ish” (ABC)

Други номинирани:

“Crazy Ex-Girlfriend” (The CW)
“Master of None” (Netflix)
“Silicon Valley” (HBO)
“Veep” (HBO)
“You’re The Worst” (FXX)

Најдобра нова серија: “Mr. Robot” (USA Network)“

Други номинирани:

“Crazy Ex-Girlfriend” (The CW)
“Marvel’s Jessica Jones” (Netflix)
“Master of None” (Netflix)
“Underground” (WGN America)
“UnREAL” (Lifetime)

Најдобар ријалити/документарна програма: “Making a Murderer” (Netflix)

Други номинирани:

“I Am Cait” (E!)
“The Circus: Inside the Greatest Political Show on Earth” (Showtime)
“The Great British Baking Show” (PBS)
“MasterChef Junior” (Fox)
“Survivor Cambodia: Second Chance” (CBS)

Програма за млади: “Daniel Tiger’s Neighborhood” (PBS)

Други номинирани:

“Doc McStuffins” (Disney Junior)
“Nature Cat” (PBS)
“Odd Squad” (PBS)
“Sofia The First” (Disney Junior)

Најдобар актер/актерка во филмскиот серијал: Сара Полсон, “The People V. O.J. Simpson” (FX)

Други номинирани:

Брајан Кренстон, “All The Way” (HBO
Реми Малек, “Mr. Robot” (USA Network)
Кери Расел, The Americans” (FX)
Кортни В. Ванс, “The People v. O.J. Simpson: American Crime Story” (FX)

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com